Tüm Türkiye’de Eş Zamanlı Basın Açıklaması Ve Bordro Yırtma Eylemi Yapıldı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 29 Aralık 2022 Perşembe

Eğitim Gücü Sen eğitim çalışanlarını asgari ücrete mahkûm edip maaşından en üst düzeyde vergi alan ve sendika seçim hakkına eşit destek vermeyerek eğitimcinin iradesine müdahale eden düzene karşı olduğunu göstermek için tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak 29 Aralık Perşembe günü saat 16.00’da meydanlardaydı.

Tüm Türkiye’de Eş Zamanlı Basın Açıklaması Ve Bordro Yırtma Eylemi Yapıldı
“SENDİKAL ÖZGÜRLÜKLERİ İPOTEK ALTINA ALINAN EĞİTİM ÇALIŞANLARI GEÇİM DERDİNDE ” başlığı ile yapılan basın açıklamasına, Genel Merkez Yönetim Kurulu Ankara Ulus Meydanı’ndan ses verdi. Dış İlişkiler ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülşah YAVUZ Bursa’dan destek verirken basın açıklaması tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerekli yasal sınırlar içinde gerçekleştirildi. 

Eğitim Gücü Sen il ve ilçe yönetim kurullarının katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklaması ve bordro yırtma eylemine, sendika üyeleri, eğitim çalışanları ve basın her ilde yoğun ilgi gösterdi. 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları