Yeni Atanan Öğretmenlerimizin Kalacak Yer Ve Barınma Sorunun Çözülmesi Talebimizi Yineledik - Duyurular
Duyurular // 22 Ağustos 2023 Salı
Yeni Atanan Öğretmenlerimizin Kalacak Yer Ve Barınma Sorunun Çözülmesi Talebimizi Yineledik

Ataması gerçekleşen ve 1 Eylül 2023 itibarıyla göreve başlayacak 45.000 sözleşmeli öğretmenimiz ve 5.000 engelli öğretmenimiz atandıkları illerde yüksek kira talepleri ve kiralık ev yetersizliği nedeniyle barınma ihtiyaçlarını karşılama noktasında sıkıntı yaşamaktadır. Deprem bölgesinde ise gerek bu bölgede çalışan gerekse yeni atanan öğretmenlerimize halen kalacak konteyner ve konaklayacak yer tahsisi tamamlanmamış, mağduriyetler devam etmektedir.

Öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için tüm illerdeki öğretmenevlerinde yeni atanan öğretmenlerimize öncelik verilecek şekilde planlama yapılması; Bakanlığımız bünyesinde bulunan konaklama ihtiyacını giderecek tüm tesislerin ve müsaitlik durumuna bağlı olarak diğer kamu kurumlarına bağlı misafirhanelerin ataması gerçekleşen veya barınma problemi yaşayan öğretmenlerimiz için tahsis edilmesini talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular