Yeni Dönemde Açılması Planlanan İl Öğretmen Akademilerinde Verilecek Eğitimlere Yönelik Yönetmelik ,yönerge Ve Kılavuz Yayınlanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 5 Ocak 2024 Cuma
Yeni Dönemde Açılması Planlanan İl Öğretmen Akademilerinde Verilecek Eğitimlere Yönelik Yönetmelik ,yönerge Ve Kılavuz Yayınlanmasını Talep Ettik

4 Kasım 2023 tarihinde açılış dersi Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin tarafından verilen İstanbul Öğretmen Akademilerinin açılış töreninde Sayın Bakanın yapmış olduğu “Öğretmen arkadaşlarımızın meslekleriyle ilgili teorik, teknolojik gelişmeleri izlemesi gerekiyor. Milli Eğitim Akademisini önümüzdeki bahar aylarında kurmuş olmayı temenni ediyoruz. Yasal altyapısını çalışmaya başladık.” Açıklamasıyla Milli Eğitim Akademilerinin tekrar açılacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Geçmiş yıllarda da Bakanlığınızda benzer çalışmalar yapılmış ancak Öğretmen Yetiştirme İl Akademilerinin kontrolsüz olması, denetimlerinin düzenli yapılmaması sebebi ile mevzuata, öğretmen yetiştirmeye, hukuka aykırı ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile ilgisi olmayan eğitimler verilmesi sebebi ile Bakanlığımız tarafından çalışmalarının durdurulduğu duyurulmuştu.

Yeni dönemde açılması planlanan İl Öğretmen Akademilerinde de benzer sorunlarla karşılaşılmaması adına; bu kurumlarda açılacak eğitimlere yönelik yönetmelik, yönerge veya kılavuz yayınlanasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular