Yüksek Lisans Ve Doktora Yapmış Müdür Yardımcılarının Da Artırımlı Ek Ders Alabilmeleri İçin Açmış Olduğumuz Davamızı Kazandık - Duyurular
Duyurular // 24 Ekim 2023 Salı
Yüksek Lisans Ve Doktora Yapmış Müdür Yardımcılarının Da Artırımlı Ek Ders Alabilmeleri İçin Açmış Olduğumuz Davamızı KazandıkEğitim ve Bilim Gücü Dayanışması Sendikası olarak yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış okul müdürlerinin ek ders davasından sonra müdür yardımcılarının da ek derslerini %7 ve %20 artırımlı olarak alabilmesine yönelik açmış olduğumuz davayı kazandık. Erzurum 3.  İdare Mahkemesi 2023/1689 sayılı kararında “Olayda, Müdür Yardımcısı olarak görev yapan (esas görevi öğretmenlik olan) davacının fiilen ders görevinin olmadığı, dolayısıyla davacıdan fiilen derse girme gibi bir koşulun aranamayacağı, Müdür Yardımcılığı görevinin fiilen yapılmasının yeterli olacağı, lisans sonrası kendilerini geliştirmeleri, mesleki hayatlarına katkı sağlayabilmeleri adına yüksek lisans yapmış olan (esas görevi öğretmenlik olan)okul yöneticilerine de ayrım gözetilmeksizin artırımlı ek ders ücreti ödenmesi gerektiği, aksi yönde tesis edilen dava konusu işlemde hukuka ve mevzuat hükümlerine uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır.” İfadelerine yer vererek yüksek lisans yapmış olan idarecilerin de ek dersinin artırımlı ödenmesi gerektiğine karar vermiştir. Geçmişte psikolojik danışmanlar ve okul müdürleri için kazandığımız yüksek lisans ve doktora eğitiminden kaynaklı ek ders ücretinin artırımlı ödenmesi kararını, müdür yardımcıları için de  kazanmış bulunuyoruz. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Milli Eğitim personelinin haklı taleplerini her zaman savunmaya ve bu konularda hukuk mücadelesi vermeye devam edecektir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular