Fahiş Miktarda Zamlar Yapılan Elektrik Ve Doğalgaz Faturalarını Yargıya Taşıdık - Yargıya Taşıdıklarımız
Yargıya Taşıdıklarımız // 23 Şubat 2022 Çarşamba

Ocak 2022 İtibari ile Elektrik ve Doğal gaz faturalarına yapılan %50 zammı ve Elektrik faturalarına yansıtılan %52 ile %130 düzeyinde zamlar nedeniyle vatandaşlarımıza ve üyelerimize yansıyan fatura miktarları ödenemez düzeydedir.

Fahiş Miktarda Zamlar Yapılan Elektrik Ve Doğalgaz Faturalarını Yargıya TaşıdıkEnflasyon ve enerji fiyatlarının yüksekliğine rağmen bu iki kriterin dahi kat, kat üstünde fiyat artırımı yapılırken zaten alım gücü düşmüş olan ve açlık sınırında maaşlarla çalışan üyelerimize sadece %7 maaş iyileştirilmesi yapıldığı da bir başka gerçektir. Öğretmen ve memurun maaş artışı böylesi düşük tutulurken, ilgili faturalara yansıyan fark iyice ev bütçelerini sarsmıştır.

Enflasyon % 36 olarak açıklanırken halkımızın temel ihtiyacı ve yaşamsal gerekliliği nedeniyle kullandığı elektrik ve doğalgazın üstelik kış dönemi nedeniyle en çok kullanımın olduğu dönemde yapılması insanlarımızı ekonomik olarak iyice çıkmaza sokmuş zamlar sonrası yansıyan faturalarla halkımız ve üyelerimiz zor duruma düşmüş faturaları ödeyemez haldedirler.
Üyelerimizin refah düzeyini korumak ,iyileştirmek amaçlı kurulmuş olan Eğitim Gücü Sendikası olarak
Orantısız ve limitsiz, enflasyonun dahi kat be kat üzerinde elektrik ve doğalgaz zamlarını hukuki süreç başlattık.

Eğitim Gücü Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Yargıya Taşıdıklarımız