Psikolojik Danışmanlara Verilen İkinci Okul Görevlerine Eylem Kararı - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 1 Kasım 2021 Pazartesi

Eğitim Gücü Sen tarafından Rehberlik ve psikolojik Danışmanlara hukuksuz ve resen verilen ikinci okul görevleri ile eylem kararı

Yapılan açıklamada, İkinci okul görevlerinin hukuksuz olduğu Rehberlik öğretmeni/Psikolojik Danışmanların görev tanımında bulunmadığı , konuyla ilgili yüzlerce dava olduğu halde idarenin hala ikinci okul görevlendirmesi yaptığı idari davaların yıllar sürmesi ve geçici görevlendirmeyi hukuka aykırı şekilde kullanmalarına neden olmaktadır.

İdari ve hukuki itiraz süresi içerisinde geçici görevlendirmeye karşı Eğitim Gücü Sendikamız Genel Merkezince 31.10.211 tarihli 3 nolu eylem kararı alınmıştır.

uzun itiraz ve mahkeme süreci nedeniyle rehberlik öğretmeni/psikolojik Danışmanlar göreve gitmek zorunda kalmaktadır. Eğitim Gücü Sendikamız Genel Merkezince 31.10.211 tarihli 3 nolu eylem kararı alınmıştır.

Yapılacak işlemler

Öncelikle ikinci okul görevi resmi tebliğ edilmiş ise göreve itiraz ettiğinize dair aşağıda bulunan linklerde sunduğumuz bilgiler ve örnek dilekçeyi okul idaresine sunun

İkinci okul görevine eylem kararı uygulayacağınıza dair aşağıdaki dilekçeye yine sunduğumuz Eğitim Gücü Sen Genel merkezi eylem kararını ekleyerek Müdürünüze verin. İdari ve hukuki süreç bitene kadar göreve Sendikanız eylem kararına dayalı olarak gitmeyebilirsiniz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları