Sendikal Özgürlüğü İpotek Altına Alınan Geçim Derdindeki Eğitim Çalışanları İçin İş Bırakıyoruz - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 1 Ocak 2023 Pazar

Eğitim Gücü Sen olarak eğitim çalışanlarını asgari ücrete mahkûm edip maaşından en üst düzeyde vergi alan ve sendika seçim hakkına eşit destek vermeyerek eğitimcinin iradesine müdahale eden düzene karşı olduğunu göstermek için 2 Ocak 2023 Pazartesi günü iş bırakma eylemi yapıyoruz.

Sendikal Özgürlüğü İpotek Altına Alınan Geçim Derdindeki Eğitim Çalışanları İçin İş Bırakıyoruz
Eğitimcilerin yasal ve sosyal statüde özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesine yönelik mücadele veren sendikamız yaptığı basın açıklamaları ve eylem kararları ile eğitim çalışanlarının başta geçim sıkıntısı olmak üzere sahada karşılaştıkları problemlere en üst perdeden tepki göstermekten hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

29 Aralık 2022 Perşembe günü "SENDİKAL ÖZGÜRLÜKLERİ İPOTEK ALTINA ALINAN EĞİTİM ÇALIŞANLARI GEÇİM DERDİNDE” başlığı ile tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklaması ve bordro yırtma eylemi gerçekleştirilmiş, Merkez Yönetim Kurulu'nun 23.12.2022 tarihinde aldığı karar doğrultusunda 2 Ocak 2023 Pazartesi günü ise iş bırakma eylemi yapılacaktır. 

*Üyelerimiz eylem dilekçesini ekinde eylem kararımızla okul/kurumuna teslim ederek İş Bırakma Eylem Kararı'mızı uygulayabilirler.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları