Kadroya Geçen Sözleşmeli Öğretmenlere Ocak Döneminde Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Hakkı Verilmelidir. - Duyurular
Duyurular // 5 Aralık 2022 Pazartesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan, sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarına ilişkin yapılan açıklamada "Kamudaki yaklaşık 520 bin sözleşmeli personelden 424 bininin memur kadrolarına atanabilmesine imkân sağlanmaktadır." “Sayıları yaklaşık 227 bin olan 3+1 modeline göre istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, sağlık personeli ve din görevlilerinin de süre aranmaksızın hemen kadroya geçirilmesi,” ifadelerine yer verilmiştir. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenler de yapılan düzenlemeyle kadrolu öğretmen statüsüne geçirilecektir.

Kadroya Geçen Sözleşmeli Öğretmenlere Ocak Döneminde Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Hakkı Verilmelidir.
Sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerden kadrolu öğretmen olarak görevine devam edecek olan öğretmenlere, 2023 yılı yarıyıl mazerete bağlı yer değiştirme sürecinden faydalanmaları konusunda sendikamıza talepler iletilmektedir. Kadrolu öğretmenliğe geçeceklerin mağduriyet yaşamaması adına yarıyıl öğretmen yer değişikliği döneminde mazerete bağlı yer değişikliğinden faydalanıp faydalanamayacağı konusu en kısa netlik kazanmalıdır. 
 
Eğitim Gücü Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili gerekli düzenlemeleri yapması, kamuoyunu bilgilendirmesi hususunda talepte bulunduk. 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular