Okul Yöneticilerinin Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açma Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 3 Mayıs 2023 Çarşamba

Yetişmiş ve alanlarında tecrübe kazanmış deneyimli idarecilerin hafta sonları açılan kurslarda ve akşam kurslarında görev alabilmeleri konusunda; Bakanlığın, idarecilerden gelen bu talebi değerlendirmesi ve gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılması hususunda talebimizi MEB' e ilettik. 

Okul Yöneticilerinin Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açma Talebini MEB'e İlettik

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının; Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslarda görev alma talepleri üzerine Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ilgi görüş yazısında, Bakanlığımızın 2007/19 Sayılı Genelgesinin 2’nci maddesine atıf yapılarak “Bu çerçevede eğitim kurumu yöneticilerinin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları dışında başka eğitim kurumlarında açılan kurslarda ders okutmalarının uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.” hükmüne yer verilmiştir.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilgi yazıyı gerekçe göstererek idarecilerin kurs açma taleplerini reddetmektedir. Müdür ve müdür yardımcılarının; hafta sonları veya akşam saatlerinde Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kurslarda görev almalarının “uygun olmayacağı” hükmü anlaşılır bir durum değildir. Yetişmiş ve alanlarında tecrübe kazanmış deneyimli idarecilerin hafta sonları açılan kurslarda ve akşam kurslarında görev alabilmeleri konusunda; Bakanlığın, idarecilerden gelen bu talebi değerlendirmesi ve gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılması hususunda talebimizi MEB' e ilettik. 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular