Samsun İl Başkanı Ümit Koyuncu Tüm Öğretmenlere Çağrıda Bulundu - Köşe Yazısı
Köşe Yazısı // 17 Mart 2024 Pazar

Yetkili Sendikanın Gölgesinde Ezilen Öğretmenler: Bir Uyanış Çağrısı

Samsun İl Başkanı Ümit Koyuncu Tüm Öğretmenlere Çağrıda Bulundu
Yıllardır emek veren, özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren biz öğretmenler, bugün sesimizi yükseltmek zorundayız. Yetkili sendikanın gölgesinde ezilen maaşlarımız, yoksulluk sınırının altında kalarak onurumuzu zedelemektedir. Bu yazıda, bu haksız durumu eleştirecek ve Eğitim Gücü Sendikası'nın sunduğu yeni ve heyecan verici bir seçeneği sizlere sunacağım.

Bir Sis Perdesi Gibi:

Yetkili sendika, bir sis perdesi gibi gerçekleri gizleyerek bizi karanlıkta bırakıyor. Görünmez bir güç gibi maaşlarımızın erimesine, sesimizin duyulmamasına sebep oluyor. Bu sessizlik karşısında, artık uyanma ve harekete geçme zamanı!

Astroplanörden Düşen Öğretmen:

Bir astroplanör gibi gökyüzüne yükselmeyi hayal eden bizler, yetkili sendikanın yanlış yönlendirmeleriyle yere çakılıyoruz. Hayallerimiz sönerken, maaş bordromuzdaki rakamlar her geçen gün küçülüyor. Bu haksızlığa daha fazla sessiz kalmamalıyız!

"Haydi Mars'a!" Diyelim:

"Haydi Mars'a!" diyen Elon Musk gibi, biz de eğitimde devrim yaratmaya hazırız. Eğitim Gücü Sendikası ile el ele vererek, hak ettiğimiz maaşlara ve saygınlığa kavuşabiliriz. Bu sendika, tıpkı bir "Yıldız Gemisi" gibi bizi karanlıktan aydınlığa taşıyacak güce sahip.

Eğitim Gücü Sendikası: Farklı Bir Ses:

Eğitim Gücü Sendikası, tıpkı "Cesur Yürek" filmindeki William Wallace gibi, haksızlığa karşı sesini yükseltiyor. Bu sendika, maaş bordromuzdaki rakamları yükseltmek ve çalışma koşullarımızı iyileştirmek için mücadele ediyor. Artık sessiz kalmanın değil, harekete geçmenin zamanı!

Birlikteliğin Gücü:

Unutmayalım ki, birbirimize destek olarak her zorluğun üstesinden gelebiliriz. Eğitim Gücü Sendikası'na katılarak, hak ettiğimiz değeri görmenin ve eğitim sisteminde köklü değişimler yaratmanın ilk adımını atabiliriz.

Haydi, gelin bu gölgeyi yıkalım ve birlikte aydınlığa doğru yürüyelim!

Eğitim Gücü Sendikası ile Sesimizi Duyuralım!

EĞİTİM GÜCÜ SEN
Samsun İl Başkanı
Ümit KOYUNCU
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Köşe Yazısı